SLUNOVRATOVÝ týden s bylinkami a tradicemi r.2022

Plodná síla přírody je v tomto Slunovratovém období nepřehédnutelná, vydává své největší poklady, vše bujně roste a kvete, příroda žije svým barevným – voňavým životem. 

Každým nádechem cítíte vůně bylin a květů. 

V roce 2022 se nám nabízí Slunovratové probouzení se Svatojánskou noci od: 20.6 do 24.6. Pro těchto vyjímečných pět dnů jsem připravila tradiční bylinkaření s poznáváním, tvořením a rituály. Síla země nám vydá bylinky nabité sluncem, sluneční svit je v tomto období nejsilnější a bylinky disponují silnou a také kouzelnou mocí  – tak tomu věřili naši předci a já věřím, že nebyli daleko od pravdy….. 

Je čas nejdelšího dne a nejkratší noci…..

Až tma pohltí vše, rozesvítíme pomocí ohně zase světlo……. 

Odhoďme starosti a chmury a pojďme se ztratit do lesů a skal, do malebného Kokořínska kde je chráněná krajinná oblast a naše bylinková dílna pro vaše bylinné lektvary, které si samy utvoříte.  

Od pondělí do pátku, nás čeká sběr bylinek, budeme bádat a hledat bylinky na pasekách i loukách. Půjdeme do skal i lesů. Devět žen, tak jako devatero kvítí, si bude moci tvořit své bylinkové elixíry pro zdraví, krásu a klidnou mysl. Pro devět žen, které milují přírodu a návrat ke kořenům je připraveno Slunovartové probouzení se Svatojánskou nocí. Přihláška a rezervace místa zde.

Slunovratový týden je již plně obsazen na r.2022.

Co budete potřebovat ? Nic jen dobrou náladu, chuť tvořit, poznávat a užívat si krásné přírody a kouzelného období.   

Cena Bylinkového kurzu je 8 800,- kč , v ceně je ubytování 4x nocleh se snídaní v Homutův statek , v ceně jsou teplé obědy a večeře v restauraci. Bylinkové nápoje a káva po celý den v Bylinkové dílně. Veškeré náčiní a materiál pro tvoření vlastních bylinkových elixírů.

Začínáme v pondělí 20.6.2022 ve 12. hod obědem a končíme pátkem 24.6.2022. ve 12hod. obědem. 

Těším se na devět žen , tak jako na devatero svatojánských kvítí !