Večerní kurz Bylinkaření

Aneb jak léčily naše babičky ve středu a čtvrtek 

Během večerního kurzu Bylinkaření, aneb jak léčily naše babičky se máte na co těšit. Jsou nové, pořádáme je v týdnu, jsou dvoudenní a ten čas navíc, který přes den i noc získáme dodá výrobkům maximální potenciál. A že to bude síla!

LÉTO 

V létě vše kvete a dozrává, budeme se zaměřovat na všechny divoké i zahradní bylinky co zrovna v přírodě kvetou. 

Na prázdninový čas jsou pro Vás připraveny opět dva Bylinkové večery. V prvním dní budeme se seznamovat s Bylinkami a plevely které aktuálně rostou v přírodě či v zahradě, vše už bude čerstvě nasbíráno a připraveno pro Vás v Bylinkové Terapii. Naučíme se poznávat ženské bylinky, bylinky na pohodu, přírodní antibiotika či afrodiziaka, bylinky pro naši krásu. Budeme bylinky nakládat, mecerovat a vyrábět masti a tinktury, vonné tyčinky a také budeme Destilovat hydrolát z Květů a vytvoříme si svou květovou vodu. Díky tomu si můžeme vyrobit vlastní luxusí dvoufázovou květovou vodu. Vyrobíme si sirup a mnoho dalšího. Některé bylinky potřebuji klid a odležet během noci, proto na všechny výrobky potřebujeme mít čas a nespěchat, tak jako to dělaly naši moudří předci. Vše co si v tomto kurzu vyrobíme, je čistě přírodní bez chemických Konzervantů, unikátní a při tom jednoduché tak, že se naučíte si sami vše vyrábět. Máte se na co těšit, máme pouze omezenou kapacitu. Cena 1980,- v ceně je zahrnuto absolutně vše, sebou si vemte jen chuť tvořit dobrou náladu a doporučuji zástěrku 😊

 

Středa – poznání a zpracování

Seznámíme se s bylinkami pro dané období, s účinky a možnostmi zpracování. Budeme čistit kořeny, byliny, krájet, škvařit a míchat, připravovat směsi i stimulovat. Pak všeho necháme, nástroje odložíme, uklidíme a necháme uležet nejen byliny, ale i nově získané vědomosti.

Ani naši předci nespěchali…moc dobře si byli vědomi, že čas macerování a louhování, se významně podílí na získání maximálního účinku a byliny v “leže“ nabývají na síle.

Čtvrtek – zpracovávání a finišování

se proto opět sejdeme. Základ je již dostatečně uleželý a vyčkává na další zpracování do několika finálních výrobku, který si nazdobíte a odnesete s sebou domů.

Večery vás bude pravidelně provázet Monika Golasovská z Bylinkové Terapie

Co na kurz s sebou? 

Během kurzu je pro vás vše potřebné zajištěno včetně materiálu, pomůcek a bylinkového občerstvení. Stačí dobrá nálada, zástěrka, psací potřeby a blok, úsměv, chuť tvořit a veselit se. 

Kdy večerní tvoření probíhá? 

Každou středu a čtvrtek od 17:00 do 21.00.  Jedná se o dva večery, tj. celkem 8 hodin tvoření. 

Místo konání: Václavská 7, Praha 2 – Nové město

Cena: 2 200,- Kč

Chci se účastnit večerního kurzu Bylinkaření, co dál?

Na kurz se prosím dopředu s dostatečným předstihem přihlaste. Rezervace dopředu je nutná – počet míst je omezený a proto prosím nezapoměňte uvádět také alternativní termín.

Přihláška na kurz zde!

Termíny červencových cyklů večerního kurzu bylinkaření:

Letní bylinkaření v novoluní raka 11.-12.červenec.

Letní kurz bylinkaření   18.-19. červenec.

Úplňkové bylinkaření   25.-26. červenec

 

 

 

Darujte RADOST!

Krásný dárek, který potěší i léčí. Darujte poznání a zdraví formou dárkového poukazu na kurz Bylinkaření. V případě zájmu nás prosím kontaktujte emailem na bylinkova-terapie@email.cz, uvěďte jméno a věnování. Voucher pro vás připravíme na míru a přijde vám elektronicky.