Víkendový kurz Bylinkaření

Soboto-nedělní tvoření v Bylinkové Terapii

Nová alternativa pro ty z vás, kteří by se rádi účastnily dvoudenního kurzu avšak přes týden je to mimo jejich možnosti. Navíc máte jedinečnou možnost se dostat během kurzu do přírody a na vlastní kůži zažijete sběr bylin, zabořit ruce do hlíny a bezpečně poznat a nalézt byliny pro dané období s ohledem na přírodu (neplýtvat a zachovat). 

V sobotu se scházíme dříve kvůli sběru např. některé byliny je potřeba sbírat před polednem proto, se sejdeme již v 10:00 pokud není dopředu uvedeno jinak. V neděli se sejdeme v 13:30.

Během víkendového kurzu Bylinkaření, aneb jak léčily naše babičky se máte na co těšit. Jsou nové, dvoudenní a ten čas navíc, který přes den i noc získáme dodá výrobkům maximální potenciál. A že to bude síla!

Víkendový kurz bylinkaření – Jarní cyklus 

Příroda i my se probouzíme, neklid a nová energie , vše se dává do pohybu, doba očisty a půstu. Je obvykle čas na : mízu, kůru, pupeny, výhonky, mladé kořínky, natě, sadbu semínek a také očistu a hubnutí. Budeme loupat a nakládat kůru, škrábat mízu ze stromů (opatrně), z divokých zelených natí bylin budeme vyrábět pesta a pomazánky. Na vlastní jazyk si prověříme, jak nám chutnají nápoje z čerstvých kopřiv, pampelišky a jiných divokých bylin. A také jejich mladé kořínky proměníme v různé lektvary. Jaro bude velmi zelené a ozdravné a nabije nás energií tak, abychom čerstvě vykročily do léta.

pesto z kopřivy s piniovými oříšky 

(10:00 – 15:30 ) Sobota – poznání, sběry a zpracování 

Seznámíme se s bylinkami pro dané období a jejich účinky. Vydáme se do přírody, ukážeme si místa, kde byliny nalézt, podle čeho hledat, na co si dát pozor, jak sbírat a zachovávat. Odebereme se do naší bylinkové dílny a laboratoře, kde se zaměříme na přípravu a zpracování. Budeme čistit kořeny, byliny, krájet, škvařit a míchat, připravovat směsi i stimulovat. Pak všeho necháme, nástroje odložíme, uklidíme a necháme uležet nejen byliny, ale i nově získané vědomosti.

Ani naši předci nespěchali…moc dobře si byli vědomi, že čas macerování a louhování, se významně podílí na získání maximálního účinku a byliny v “leže“ nabývají na síle.

(13:30 – 18:30 ) Neděle – dopracováváme a finišujeme do konce 

V neděli se opět sejdeme. Základ je již dostatečně uleželý a vyčkává na další zpracování do několika finálních výrobků, které si odnesete s sebou domů.

Večery vás bude pravidelně provázet Monika Golasovská a její tým Bylinkové terapie.

Kdy se mohu víkendového kurz bylinkaření účastnit? 

Jarní cyklus:

 

2.3. – 3.3.  2019  NAPLNĚNO

6.4. – 7.4. 2019  1 místo volné

Letní cyklus:

4.5. – 5.5. 2019  1 místo volné

1.6. – 2.6. 2019  ZAPLNĚNO

6.7. – 7.7. 2019  1 místo volné

3.8. – 4.8. 2019  1 místo volné

Podzimní cyklus: 

7.9. – 8.9. 2019  1 místo volné

5.10. – 6.10.  volná místa

 

All inclusive dvoudenní soboto – nedělní workshop

Víkendový kurz bylinkaření zahrnuje bohatý program, domácí občerstvením a bylinné nápoje po celou dobu kurzu. Vše potřebné je pro vás zajištěno včetně materiálu a pomůcek. S sebou si odnesete několik finálních výrobků.

S sebou stačí pouze dobrá nálada, chuť se naučit něco nového, poznámkový blok a zástěrka. 

Cena: 3250,-Kč

Otevřeli jsme pro vás několik termínů víkendového kurzu. Místa jsou omezena proto doporučujeme uvádět i alternativní termíny.

Objednejte se prosím skrze náš email. bylinkova-terapie@email.cz 

Bylinková Terapie Praha – Těšíme se na společné tvoření