VÍKENDOVÝ BYLINKOVÝ KURZ a tvoření v Kokořínsku 2023

Tvoření v Bylinkové dílně a poznání divokých bylin v Kokořínské přírodě. 

Bylinkový víkend od pátku do neděle v kokoříně, čekají vás staré původní lesy a skály, louky a mokřady. Vydáme se za sběrem a poznání divokých bylin, kořenů a semínek nebo pupenů. 

Zážitkový kurz Bylinkaření, aneb jak léčily naše babičky.

Uvedeme vás do tajů tradičních postupů a receptůr.

Vydáme se po stopách moudrosti našich babiček a dědů, nahlédneme též, do již zapomenutých zdrojů tradiční léčitelské historie českých i moravských krajů. Stanou se znás po čas zážitkového kurzu bylinkáři, kořenáři a troufneme si říct, že se změní váš pohled na zdraví, vnímání přírody a světa kolem nás. 

Byliny se stanou součástí vašeho každodenního života.

Během kurzu se dozvíte nejen spoustu informací, které vám pomohou lépe se orientovat v přírodě při sběru bylin, ale také vám bude jasnější, jak bylinky účinkují; kdy, kde a jak je sbírat a zpracovávat (podle mesíčního rytmu) a vytvořit z nich léčivé výrobky pro sebe i rodinu. Zážikové kurzy probíhají především prakticky formou interaktivního workshopu, který zajistí, že si celým postupem projdete na vlastní kůži a budete schopni tyto dovednosti použít do svého každodenního života. 

Naučíte se vařit bylinné produkty a lektvary.

Odvary, nálevy, maceráty, bylinkové pilulky, tresť, kapky, pudry, výtažky, extrakty, štávy, sirupy, likéry, tinktury, bylinková vína, masti, květové hydroláty a čistící vody, šlehané krémy a pleťové oleje či pudry …… a mnoho dalšího z čerstvých či sušených bylin, vlastníma rukama si vytvoříte své  „zelené elixíry“ bez chemie a bez zatěžování přirody.    

Vybavíte si svou domácí přírodní lékárnu.

Během kurzu si vyrobíte několik druhů bylinných výrobků, které krásně doplní vaši domácí přírodní lékárnu. To co si v Bylinkové díně vyrobíte, je nejen úžasným léčením vnějším, ale také chuťovým zážitkem, který léčí i zevnitř – vyrobené masti si můžete namazat klidně na chleba, či jimi dochutit polévku – mňam!

Žádáme všechny účastníky, aby si během kurzu vedli osobní poznámky do sešitu. Co Vás zajímá na to se zeptejte.  

Kdy zážitkový kurz probíhá? 

Bylinkové víkendy:

Nové termíny na Rok 2023 
Květen:        26.27.28.  Kurz je naplněn.
Září:             8.9.10. –  Kurz je naplněn.
 
Začínáme vždy pátkem od 17.hod a scházíme se v místě vašeho ubytování : Homutův statek, nebo Hotel Kokořín – po seznámaní se vydáme do bylinkové dílny.
Pokud přijíždíte z daleka a nemáte vlastní vůz, doporučíme Vám trasu a přiblížíme k nám autem, nebo domluvíme spolujízdu. Končíme v neděli v 17.hod.   
Cena víkendového kurzu : 8 200,- kč – v ceně je zahrnuto vše ubytování, strava, a všekeré ingredience na výrobu bylinných elixírů. 
  

 Přihlášení na kurz je možné srkze formulář: Bylinkový víkend v Kokořínsku , nebo jednoduše napište na email:  bylinkova-terapie@email.cz 

Na kurz nepotřebujete skoro vůbec nic. 

Vše je pro vás zajištěno na místě. Materiály, pomůcky, suroviny atd. U jednodenních či víkendových kurzů je zajištěna strava (snídaně, oběd, káva, čaj, bylinkové nápoje atd.)  či bylinkové občerstvení. Stačí pouze dobrá nálada, chuť tvořit, zástěrka, blok a psací potřeby. 

Kurzy vždy pořádáme na určité téma, a to v závislosti na sezónně dle toho co nám příroda nabízí, není možné zaručit předem jasně stanovený program

Chci se účastnit zážikového kurzu Bylinkaření!

Na kurz se přihlásíte pomocí formuláře. Bylinkový kurz v Kokořínsku víkendový. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na email na kurzy@bylinkova-terapie.cz

Bylinková Terapie , bylinková dílna v Kokořínsku – místo k zastavení, terapie pro vaše tělo, mysl i duši .

  Navíc máte jedinečnou možnost se dostat během kurzu do přírody a na vlastní kůži zažijete sběr bylin, zabořit ruce do hlíny a bezpečně poznat a nalézt byliny pro dané období s ohledem na přírodu (neplýtvat a zachovat). 

Během víkendového kurzu Bylinkaření, aneb jak léčily naše babičky se máte na co těšit. Jsou nové, dvoudenní a ten čas navíc, který přes dvě noci získáme, dodá výrobkům maximální potenciál – budou odleželé a dozrávat. A že to bude síla!

 Jarní cyklus 

Příroda i my se probouzíme, neklid a nová energie , vše se dává do pohybu, doba očisty a půstu. Je obvykle čas na : mízu, kůru, pupeny, výhonky, mladé kořínky, natě, sadbu semínek a také očistu a hubnutí. Budeme loupat a nakládat kůru, škrábat mízu ze stromů (opatrně), z divokých zelených natí bylin budeme vyrábět pesta a pomazánky. Na vlastní jazyk si prověříme, jak nám chutnají nápoje z čerstvých kopřiv, pampelišky a jiných divokých bylin. A také jejich mladé kořínky proměníme v různé lektvary. Jaro bude velmi zelené a ozdravné a nabije nás energií tak, abychom čerstvě vykročily do léta.

V Létě ……

Nás čeká slunovrat a divoká příroda, květy, bylinky a tradice. Sbírání , nakládání ze všeho co nám příroda aktálně nabízí.

pesto z kopřivy s piniovými oříšky 

Seznámíme se s bylinkami pro dané období a jejich účinky. Vydáme se do přírody, ukážeme si místa, kde byliny nalézt, podle čeho hledat, na co si dát pozor, jak sbírat a zachovávat. Odebereme se do naší bylinkové dílny a laboratoře, kde se zaměříme na přípravu a zpracování.

Podzimní čas….

Je čas kořenů a zklidnění, příprava na zimní čas a budování imunity, budeme čistit kořeny, byliny, krájet, škvařit a míchat, připravovat směsi i stimulovat. Čekají vás plody podzimu a sklizeň. Pak všeho necháme, nástroje odložíme, uklidíme a necháme uležet nejen byliny, ale i nově získané vědomosti.

Ani naši předci nespěchali…moc dobře si byli vědomi, že čas macerování a louhování, se významně podílí na získání maximálního účinku a byliny v “leže“ nabývají na síle.

Po celé dny Vás bude provázet Monika Golasovská, zakladatelka Bylinkové Terapie a školy, autorka knihy Bylinkář : kniha bylinkář recenze  

 

———————————————————————————————–

Víkendový kurz bylinkaření zahrnuje bohatý program, domácí občerstvením a bylinné nápoje po celou dobu kurzu. Vše potřebné je pro vás zajištěno včetně materiálu a pomůcek.  Sebou si odnesete mnoho finálních výrobků.

Stačí pouze dobrá nálada, chuť se naučit něco nového, poznámkový blok a zástěrka. 

Otevřeli jsme pro vás několik termínů víkendového kurzu. Místa jsou omezena proto doporučujeme uvádět i alternativní termíny.

Objednejte se prosím skrze náš email. bylinkova-terapie@email.cz 

Bylinková Terapie – Bylinková dílna v Kokoříně.

Těšíme se na společné tvoření 🙂