Zážitkový kurz Bylinkaření, aneb jak léčily naše babičky

Uvedeme vás do tajů tradičních postupů a receptur staroslovanských předků. Vydáme se po stopách moudrosti našich babiček a dědů i nahlédneme do již zapomenutých zdrojů tradiční léčitelské historie českých i moravských krajů. Stanou se znás po čas zážitkového kurzu bylinkáři/kořenáři a troufneme si říct, že se změní váš pohled na zdraví, vnímání přírody a světa kolem nás. 

TIP: Přečtěte si článek blogerky Silvie ze zážitkového kurzu Bylinkaření 

Byliny se stanou součástí vašeho každodenního života

Během kurzu se dozvíte nejen spoustu informací, které vám pomohou lépe se orientovat v přírodě při sběru bylin, ale také vám bude jasnější, jak bylinky účinkují; kdy, kde a jak je sbírat a zpracovávat (podle mesíčního rytmu) a vytvořit z nich léčivé výrobky pro sebe i rodinu. Zážikové kurzy probíhají především prakticky formou interaktivního workshopu, který zajistí, že si celým postupem projdete na vlastní kůži a budete schopni tyto dovednosti implementovat do svého každodenního života. 

Naučíte se vařit bylinné produkty a lektvary

Odvary, Nálevy, Maceráty, Prášky, Tresť, kapky, výtažky, extrakty, Štávy, Sirupy, Likéry, Tinktury, Bylinková vína, Bylinkové masti, Květinové hydroláty a čistící vody a mnoho dalšího z čerstvých či susšených bylin vlastníma rukama 

Vybavíte si svou domácí přírodní lékárnu

Během kurzu si vyrobíte několik druhů bylinných výrobků, které krásně doplní vaši domácí přírodní lékárnu. To co si v Bylinkové Terapii vyrobíte je nejen úžasným léčením vnějším, ale také chuťovým zážitkem, který léčí i zevnitř – vyrobené masti si můžete namazat klidně na chleba, či jimi dochutit polévku – mňam!

Žádáme všechny účastníky, aby si během kurzu vedli osobní poznámky do sešitu. Na případné otázky bude dostatek času a prostoru v závěru kurzu.  

Kdy zážitkový kurzy probíhá? 

Kurz probíhá dvakrát do měsíce, a to v úterý nebo ve čtvrtek. Začátek kurzu je v 17:00 a předpokládaný konec 20:30. Kurz probíhá na různá témata, která se pojí s aktuálním dění v přírodě. Program jednotlivých kurzů pravidelně zvěřejňujeme na facebooku Bylinková Terapie Praha 

Přihlášení na kurz je možné pouze skrze formulář, který naleznete u jednotlivých kurzů nebo na facebooku u jendotlivých událostí. 

Na kurz nepotřebujete skoro vůbec nic 

Vše je pro vás zajištěno na místě. Materiály, pomůcky, suroviny a drobné bylinkové občerstvení. Stačí pouze dobrá nálada, chuť tvořit, zástěrka, blok a psací potřeby. 

Kurzy vždy pořádáme na určité téma, a to v závislosti na sezónně dle toho co nám příroda nabízí, není možné zaručit předem jasně stanovený program

Chci se účastnit zážikového kurz Bylinkaření!

Na kurz se přihlásíte pomocí formuláře. V případě jakkýkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na email na kurzy@bylinkova-terapie.cz, jsme pro vás k dispozici každý všední den od  11:00 – 18:00 hodin. 

Bylinková Terapie Praha – místo k zastavení, terapie pro vaše tělo i duši